מהי שפעת? המונח הטכני (המדיאלי) לשפעת הוא “שפעת”. אני יודע זאת כי דודתי מתה מ”שפעת “. זה היה עוד כשהייתי ילדה קטנה, ואני עדיין מתקשה להאמין שמשהו כל כך נפוץ יכול להיות גרוע מספיק כדי שזה יכול לקחת חיים של מישהו, אבל זה קרה.

המרכז לבקרת מחלות (CDC) מעריך כי אשפוזים הקשורים לשפעת מאז 2010 נעים בין 140,000 ל- 710,000, בעוד מוות הקשור לשפעת מוערך בין 12,000 ל -56,000.

שפעת (או שפעת), על פי המילון, היא “זיהום ויראלי מדבק ביותר של מעברי הנשימה הגורם לחום, כאבים עזים וקטאר, (הצטברות מוגזמת של ריר באף ובגרון) ומופיע לעתים קרובות במגיפות (כלומר הרבה אנשים מסיימים עם זה וזה מתפשט מהר). ”

להלן 5 דרכים מעשיות להימנע מלקות בשפעת (ואחת שאינה כה מעשית):

קבל זריקת שפעת
שטפו את הידיים לעיתים תכופות
שטפו את הידית של עגלת המכולת שלכם בעזרת המגבונים החינמיים
הימנע מלגעת בעיניים, באף ובפה (בשיטות חלופיות)
נקו את המשטחים הקהילתיים בבית ובמשרד לעתים קרובות
השכירו קרוואנים וברחו עד שתסתיים עונת השפעת (שיטת בונוס)
קבל זריקת שפעת
התקף שפעת מונע ממך לחלות בשפעת העונה
בכל שנה, המרכז לבקרת מחלות (CDC) מנבא את סוג נגיף השפעת שיהיה הנפוץ ביותר והם מפתחים חיסון נגד שפעת.

במשך כמה שנים חטפתי שפעת ואף פעם לא קיבלתי שפעת. ואז הפסקתי לקחת זריקות שפעת, ועדיין לא חליתי בשפעת. אני גם מכיר אנשים שחלו בשפעת, אבל הם עדיין חולים בשפעת, אז אני לא ממש יודע אם זריקות שפעת באמת עובדות או לא, אבל ה- CDC אומר שכן, והנה הסיבה לכך:

“חיסוני שפעת גורמים להתפתחות נוגדנים בגוף כשבועיים לאחר החיסון. נוגדנים אלה מספקים הגנה מפני זיהום בנגיפים הנמצאים בחיסון (המרכז לבקרת מחלות).

שטפו את הידיים לעיתים תכופות

שטיפת ידיים תשפר את הסיכוי לא לחלות
שטיפת ידיים לעתים קרובות היא הטכניקה המועדפת עלי בכל מניני המחלות. כשאני נכנס למשרד חיבור השכרת קרוואנים, כשאני חוזר הביתה מהיותי מכל מקום או כשאני מסיים את האימון בחדר הכושר, התחנה הראשונה שלי היא הכיור במטבח או בחדר האמבטיה לשטוף ידיים.

אני לא רוצה להכניס את החיידקים מסביבות אחרות למשרד או לבית שלי. גם אני לימדתי את הבן שלי, אז כשאנחנו חוזרים הביתה, שטיפת ידיים היא הדבר הראשון שאנחנו עושים וזה עושה פלאים.

אם יש לך מגע עם ילדים, זה רעיון מצוין לגרום להם לשטוף את הידיים באופן קבוע. כשהם בבית הספר או במעון, ילדים באים במגע עם כל מיני חיידקים כי הם נמצאים ליד ילדים אחרים והם מביאים איתם הכל הביתה.

שטיפת ידיים לעיתים קרובות לא רק יכולה לשמור על בריאותך, היא יכולה למנוע מילדיך להביא חיידקים הביתה ולהחלות.

שטפו את הידית של עגלת המכולת שלכם בעזרת המגבונים החינמיים

אל תשכח לנגב את ידית העגלה שלך שיש בה כל כך הרבה חיידקים
כשבני נולד בשנת 2000, המכולת עדיין לא הוציאה מגבונים בחינם לשטיפת ידיות עגלת המכולת, אך מכיוון שהייתי אמא טרייה ודאגתי לתינוק שלי עם מערכת החיסון שלו בגודל התינוק, הייתי נגב את עגלות המכולת בעזרת מגבונים לתינוק כדי לנסות לשמור על ניקיון הסביבה הקרובה שלו כשאני מכניס אותו לעגלת המכולת.

לאחר מכן, שפעת החזירים פגעה בשנת 2009 ואנשים חלו בצורה דרסטית במימדי מגיפה, ולכן החנויות במכולת החלו להוציא מגבוני עגלה בחינם וממשיכים כך מאז. אני אוהב את הרעיון הזה ומשתמש במגבונים בכל פעם שאני קונה.

האם אתה יכול לדמיין לפני מגבוני עגלה, כמה אנשים חולים היו מנגבים את האף הנזלת ואז תופסים את ידיות העגלות ואז אנחנו באים לאסוף את החיידקים? יאק! אני תמיד משתמש במגבוני העגלות.

הימנע מלגעת בעיניים, באף ובפה (בשיטות חלופיות)

נגיעה בחיידקים ואז נגיעה בפנים, בעיניים, באף או בפה תגרום לך לחלות.
ידינו תמיד באות במגע עם כל כך הרבה פריטים המכוסים חיידקים בכל יום. גם אם אתה ערני במיוחד, אתה פשוט לא יכול לשמור על החיידקים, ולכן דרך נוספת לצמצם את הסיכוי לחלות היא להרחיק את הידיים מהעיניים, האף והפה (או ללמוד דרך טובה יותר לגרד את גירוד – חה חה, בלי להתבדח).

לפעמים, לא שטפנו ידיים זמן מה ואז אנו מגרדים בעיניים או באף וצריכים לגרד. זה לא רעיון טוב, כי אם לא שטפת את היד לאחרונה, החיידקים נכנסים לגוף שלך דרך העיניים והאף.

אם אתה צריך לגרד את העיניים או את האף ולא הייתה לך אפשרות לשטוף את הידיים, השתמש בחלק האחורי של מפרק האצבע שלך באצבע המורה או באצבע כדי לגרד איתו. למדתי את הטריק הזה מהאופטומטריסט שלי.

במהלך פגישה, האופטומטריסט שלי אמר לי שחיידקים נכנסים לגוף בקלות דרך העיניים אם הם על הידיים שלך. מכיוון שחיידקים נאספים ליד קצות האצבעות שלך, מתחת לציפורניים ועל כפות הידיים שלך, אם אתה צריך לגרד עם

Leave a Reply

Your email address will not be published.